نسل آینده کامپیوترها، کامپیوترهای کوانتومی
آگوست 27, 2017
15 شهر زیبای جهان
آگوست 29, 2017

دارا خسروشاهی مدیرعامل اوبر شد

ویکی پدیا : دارا خسروشاهی بیزنس من ایرانی آمریکایی و مدیر ارشد اجرایی سابق اکسپدیا و مدیر کنونی شرکت اوبر است.

او از خانوادهٔ کارآفرین خسروشاهی که مالک چندین کارخانه تولید دارو همچون تولید دارو، تولی پرس و … در ایران بودند برخاسته است. پس از انقلاب سال ۱۳۵۷ خانوادهٔ او به آمریکا مهاجرت کردند.  از سال ۲۰۱۵ او در هیئت مدیرهٔ نیویورک تایمز کمپانی عضویت دارد. 

او در سال ۱۹۹۱ لیسانس مهندسی بیوالکتریک خود را از دانشگاه براون گرفت. او از ۲۰۰۵ به عنوان مدیر شرکت اکسپدیا بزرگترین شرکت مسافرتی آنلاین جهان مشغول به کار است. این شرکت در سایه رهبری او فعالیتش را به ۶۰ کشور گسترش داده‌است.

 

به گزارش اسپیدان به نقل از بی‌بی‌سی، خسروشاهی ۴۸ ساله، جایگزین تراویس کالانیک، یکی از دو بنیانگذار اوبر می‌شود که دو ماه پیش پس از چند ماه جنجال از مدیرعاملی این آژانس موبایلی بین‌المللی کناره گیری کرد.

 

دیگر گزینه مدیرعاملی اوبر، جف ایملت مدیر هیات رییسه شرکت جنرال الکتریک بود.
اوبر که در سانفرانسیسکو مستقر است در بیشتر از ۶۰ کشور جهان فعالیت می‌کند و بزرگترین سامانه موبایلی درخواست خودرو در جهان است.
اپلیکیشن این شرکت به کاربران امکان می‌دهد به وسیله تلفن همراه هوشمند به جای گرفتن تاکسی برای آمد و شد، از خدمات خودروهای شخصی کمک بگیرند.

 

این شرکت همچنین در زمینه حمل و نقل کالا هم فعال شده است.
اوبر فعالیت خود را در سال ۲۰۰۹ آغاز کرد و یکی از مطرح‌ترین شرکت‌های نوپاست.
دارا خسروشاهی در سال ۱۳۴۸ در تهران به دنیا آمد و چند سال بعد به همراه خانواده‌اش به آمریکا مهاجرت کرد.
وی دارای مدرک مهندسی الکترونیک از دانشگاه براون در رودآیلند آمریکاست.
خسروشاهی از سال ۲۰۰۵ رییس اجرایی اکسپیدیا بود که در زمینه خدمات مسافرتی آنلاین فعال است. این شرکت در سایه رهبری خسروشاهی فعالیتش را به ۶۰ کشور گسترش داد.

خسروشاهی در سال ۲۰۱۵ با درآمد سالیانه بیش از ۹۴ میلیون دلار در صدر لیست مدیران پردرآمد در ایالات متحده آمریکا قرار گرفت.
دارا خسروشاهی از جمله منتقدان سیاست‌های دونالد ترامپ است.

دیدگاه ها بسته شده است