معرفی تجهیزات شبکه
سپتامبر 17, 2017
ایمیل‌های بومی
سپتامبر 19, 2017

ظرفیت بالای تجارت الکترونیک پست

به گزارش اسپیدان به نقل از روابط عمومی شرکت ملی پست، کارگروه آموزشی توسعه تجارت الکترونیک استان لرستان روز سه شنبه ۲۱ شهریور با حضور مدیر کل پست استان، معاون اداره کل تجارت الکترونیک، نمایندگان پارک علم و فناوری، اتاق اصناف، اتاق بازرگانی، اداره کل صنعت، معدن و تجارت، شرکت حمایت از مصرف کنندگان، مجریYAAPOS ، بهره برداران و تولید کنندگان محصولات کشاورزی در این اداره کل تشکیل جلسه داد.
در این جلسه سلیمانی با اشاره به برگزاری جشنواره گردو در سطح استان گفت: طی جلسات متعددی که با جهاد کشاورزی استان برگزار شد، بر استفاده از ظرفیت تجارت الکترونیک پست در این جشنواره و همچنین معرفی و فروش سایر تولیدات استانی تأکید شد.

وی در خصوص تشکیل کارگروه توسعه تجارت الکترونیک در استان نیز گفت: این کارگروه با محوریت پست و زیر مجموعه دولت الکترونیک در استان مصوب و تشکیل شد و هدف از ایجاد آن معرفی پتانسیل ها و ظرفیت های استانی در بازار کسب و کار داخلی و خارجی است.
سلیمانی تصویب اساسنامه جدید شرکت ملی پست را یک گام مهم و مثبت در ساماندهی تجارت الکترونیک کشور ارزیابی کرد و اظهار داشت : بر اساس قانون جدید کلیه امور مربوط به تجارت الکترونیک از مرحله قبول، توزیع و نظارت بر وجوه به پست واگذار شد.
مدیرکل پست لرستان در ادامه گفت: براساس این قانون نظارت بر هر گونه فعالیت تجارت الکترونیک در بعد داخلی و بین المللی به پست محول شده و از همین رو این سرویس می تواند در حوزه خرید و فروش اینترنتی و معرفی جاذبه های گردشگری و محصولات کشاورزی به استان های کشور کمک نماید.سلیمانی همچنین گفت: با هماهنگی اداره کل تجارت الکترونیک مقرر شد پنل مخصوص معرفی محصولات استان در سامانه ebazar شرکت ملی پست ایجاد شود.

وی سپس استفاده از سرویس کارت پستال که قابلیت بارگزاری تصاویری از ظرفیت ها و جاذبه های گردشگری استانی بر روی آن وجود دارد را نیز یکی دیگر از امکانات شرکت ملی پست در معرفی استان و جذب توریست های داخلی و خارجی دانست.
وی بانک اطلاعات کدپستی ده رقمی را یکی از ۱۲ بانک اطلاعاتی مهم در راستای اجرای دولت الکترونیک برشمرد و افزود: با استفاده از این بانک می توان اطلاعات مورد نیاز بازار هدف تولید کنندگان را در اختیار آنها گذاشت .مدیر کل پست لرستان ارسال بروشورهای تبلیغاتی تولید کنندگان با استفاده از سرویس پست مستقیم را از دیگر مزایای بانک اطلاعات کد پستی ده رقمی دانست .توسعه دفاتر روستایی تا پایان برنامه ششم توسعه، سرویس پستمن و پروژه اقتصاد مقاومتی جی نف و سیماک از دیگر مواردی بود که در این جلسه برای حاضرین معرفی شد.
در این جلسه کاظمی مطلق معاون اداره کل تجارت الکترونیک نیز در سخنانی پروژه ملی جی نف را از پروژه های اولویت دار ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: زیر ساخت های این پروژه آماده و در بعضی از استان ها از جمله لرستان اجرا شده است .
معاون اداره کل تجارت الکترونیک، کدپستی ده رقمی را رکن اصلی شناسایی هویت مکانی اشخاص حقیقی و حقوقی دانست و گفت: سازمان ها در راستای اجرای دولت الکترونیک باید اطلاعات مکانی را با اطلاعات کد پستی ده رقمی تطبیق دهند .
کاظمی مطلق حمایت از کسب و کارهای کوچک و بدون سرمایه را از اهداف مهم تجارت الکترونیک دانست و اظهار داشت: با استفاده از این سرویس، تولید کنندگان که توان تبلیغ محصولات خود را ندارند فرصت معرفی تولیدات خود در سطح وسیع را خواهند یافت.
وی با بیان این که باید معرف خوبی برای سرویس تجارت الکترونیک باشیم اظهار داشت: تجاری سازی بانک های اطلاعاتی و معرفی پست به عنوان درگاه تجارت الکترونیک از برنامه ها و پروژه های این اداره کل می باشد.معاون اداره کل تجارت الکترونیک برگزاری کنگره اتحادیه پستی آسیا و اقیانوسیه در ایران را یک موفقیت بزرگ برای کشور دانست و گفت : در این کنگره تفاهم نامه های بسیار خوبی با اعضا در خصوص تجارت الکترونیک منعقد گردیده است .
رونمایی از تمبر یادبود جشنواره گردو معاون وزیر جهاد کشاورزی از تمبر جشنواره گردو در شهرستان سلسله استان لرستان رونمایی کرد.
به گزارش روابط عمومی شرکت ملی پست، پست لرستان با همکاری استانداری، جهاد کشاورزی و فرمانداری شهرستان سلسله جشنواره بزرگ کشوری گردو را برگزار کرد.

در این جشنواره که معاون وزیر جهاد کشاورزی، معاون استاندار، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، مدیران کل استانی و مهمانانی از استان های کرمانشاه، ایلام، کردستان، مرکزی و همدان نیز حضور داشتند از تمبر یادبود جشنواره گردو رونمایی شد.
سلیمانی در این مراسم تمبر را حامل پیام فرهنگی و سفیر مناسبت ها و رخدادهای یک کشور دانست و گفت: در این مراسم با کمک جهاد کشاورزی استان تصمیم گرفته شد که مراسم رونمایی از تمبر یادبود جشنواره همه ساله برگزار شود .
مدیر کل پست لرستان با اشاره به ظرفیت های استان عنوان نمود: همچنین مقرر شد به دلیل شرایط مطلوب شهرستان های بروجرد، ازنا، کوهدشت و پلدختر در زمینه تولید سیب، حبوبات، انار و انجیر پست با حضور فعال در جشنواره های این شهرستان ها در معرفی تولیدات آنها سهیم باشد.

دیدگاه ها بسته شده است