اخبار فناوری از کابل‌کشی بی‌نظیر مایکروسافت و فیسبوک تا افزایش کاراکتر توییتر به ۲۸۰ و آپدیت OS اپل
سپتامبر 27, 2017
راهنمای خرید کیبورد و موس مناسب
اکتبر 3, 2017

اولین تراشه 5G جهان

شرکت مدیاتک اعلام کرده است که نخستین تراشه 5G جهان را طراحی کرده است و نسخه پروتوتایپ آن تا پایان سال 2017 یعنی کمتر از سه ماه دیگر آماده آزمایش خواهد بود.

به گزارش اسپیدان به نقل از وب‌سایت خبری تحلیلی digitimes، اینترنت 5G یکی از رویاهای ویژه از جنس آینده است که به نظر می‌رسد زودتر از آن چیزی که انتظار داریم شاهد رویت آن خواهیم بود.

شرکت مدیاتک اعلام کرده است که فرایند طراح و توسعه ساختار نخستین تراشه‌های دارای قابلیت اتصال به شبکه‌های 5G را پشت سر گذاشته است و حتی برنامه‌های خود برای آزمایش این سیستم را نیز اعلام کرده است.

بر اساس اعلان رسمی این شرکت تا پایان سال جاری میلادی و در سه ماه آینده شاهد طراحی نسخه پروتوتایپ این تراشه خواهیم بود. البته این نسخه در سال 2017 به مرحله آزمایش نهایی نخواهد رسید.

مدیاتک اعلام کرده است که با آغاز سال 2018، آزمایش این نسخه پروتوتایپ را آغاز خواهد کرد و پس از رسیدن به نتایج مناسب، برای تولید انبوه این محصول اقدام خواهد نمود.

همچنین این شرکت اعلام کرده است که پیش‌بینی می‌کند نخستین تلفن‌های همراه مجهز به قابلیت اتصال به شبکه‌های 5G در سال 2019 در بازار مشاهده خواهند شد.

به این‌ ترتیب این شرکت یک سال تمام فرصت دارد تا پروژه خود را آزموده و نقاط ضعف آن را برطرف کند. شایان ذکر است که رقبای مدیاتک در این مسیر، شرکت‌هایی مانند کوالکام و اسپردتروم هستند.

دیدگاه ها بسته شده است