آپدیت جدید اندروید برای دستگاه‌های جدید سامسونگ
اکتبر 11, 2017
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در هجدهمين نمايشگاه بين‌المللي تلكام حضور یافت
اکتبر 16, 2017

خانه‌های درختی برای کارمندان مایکروسافت

مایکروسافت برای کارمندانش خانه‌های درختی ساخته که مجهز به امکانات مختلف و از جمله شومینه، سایبان چوبی و شبکه وای.فای است.

 

خانه‌های یادشده در نقاط مختلفی واقع شده‌اند و از جمله یکی از آنها که در ارتفاع ۳.۶ متری از سطح زمین واقع است، از کف تمام چوبی برخوردار بوده و تمامی مصالح مورد استفاده برای ساخت خانه هم از چوب ساخته شده‌اند.

هدف از ساخت چنین خانه‌هایی توسط مایکروسافت، ایجاد حس و حالی خوب در بین کارمندان توصیف شده است. از سه خانه ای که فعلا به این سبک ساخته اند دو خانه در محیطی باز به بهره برداری رسیده‌اند و سومی محیطی عمدتا روباز دارد و البته دارای راهرویی مسقف نیز هست. قرار است بخش های مسقف این خانه تا سال آینده تکمیل شود.

 

بخش‌های مسقف این خانه ها دارای اتاق‌هایی برای برگزاری نشست و جلسات مختلف هستند. انتظار می رود خانه‌های درختی یادشده حداقل برای ۲۰ سال قابل سکونت و بهره برداری باشند.

ساخت این خانه‌ها بخشی از برنامه های بلندمدت مایکروسافت به منظور ایجاد ساختمان‌هایی خاص در نزدیکی مرکز اداری اصلی این شرکت در ردموند توصیف شده است. خانه‌های درختی که برای حفاظت از گرما و سرمای بیش از حد به خوبی عایق بندی شده‌اند دارای برق و آب هم هستند، اما سیم‌ها و لوله‌ها در آنها به خوبی از معرض چشم انسان مخفی شده‌اند.

دیدگاه ها بسته شده است