توسعه سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران
دسامبر 12, 2017
مرورگر بریو
پاک کردن کامل ردپای اینترنتی شما با مرورگر Brave “بریو”
دسامبر 17, 2017

بهترین راه مقابله با باج‌افزارها راه‌اندازی backup server است


مدیران با هزینه‌های بسیار کمتر از خسارت های وارد شده ناشی از حملات باج افزارها، تنها از طریق راه اندازی backup server می‌تواند بدون پرداخت هزینه های سنگین به باج افزارها، اطلاعات سرورهای سازمان را به سادگی بازیابی کنند.

 

علی‌رغم گوشزدها و توصیه‌های شرکت‌های ارائه دهنده خدمات راه اندازی backup server مبنی بر پیاده سازی تجهیزات ذخیره ساز SAN & NAS و نرم افزار بکاپ گیری تحت شبکه، متأسفانه اغلب مدیران شرکت‌ها و سازمان‌ها این توصیه‌ها را جدی نگرفتند و در دام باج افزارها گرفتار شدند. در واقع عدم رغبت مدیران شرکت‌ها به راه اندازی backup server، موجب آسیب پذیری شبکه‌های کامپیوتری سازمان به تهدیدات علیه امنیت اطلاعات سازمان و در نهایت منجر به پرداخت باج‌های سنگین به بدافزارها شد. در صورتی که مدیران با هزینه‌های بسیار کمتر از خسارت‌های وارد شده، تنها از طریق راه اندازی backup server می‌توانستند بدون پرداخت هزینه‌های سنگین به باج افزارها، اطلاعات سرور و یا کامپیوترهای خود را به سادگی بازیابی کنند.

گسترش پیدا کردن موج گرفتار شدن کسب‌وکارها و سازمان‌ها به بدافزارها موجب شد که شرکت‌ها به کمک راه اندازی backup server به فکر امنیت اطلاعات کامپیوترهای خود نیز باشند! گرچه اقدام آنها برای پیاده سازی بکاپ گیری از سرور، نوش دارو پس از مرگ سهراب تلقی می‌شود اما به هر حال، بکاپ گیری سرور از طریق شبکه می‌تواند موجب بیمه شدن دیتاهای سازمان در حملات سایبری آتی باشد. چراکه خبرها حاکی از آن است که روزانه باج افزارهای جدیدی تولید می‌شوند و هر لحظه این امکان وجود دارد آن دسته از شرکت‌هایی که اعتقادی به راه اندازی backup server نداشتند و گرفتار باج افزارها شدند، دوباره مورد حمله قرار بگیرند و اطلاعات خود را از دست بدهند.

عدم تمایل بسیاری از شرکت‌ها به به کاپ گیری از سرور و خسارت دیدن سازمان‌ها ناشی از باج افزارها، باعث شد سازمان‌ها و شرکت‌های دیگر درس عبرت بگیرند و به فکر راه اندازی backup server برای ایمن سازی اطلاعات سرورهای خود باشند. اگر شما نیز صاحب شرکت و یا کسب‌وکاری هستید که از کامپیوترها در سازمان خود استفاده می‌کنید، می‌بایست هرچه سریع‌تر نسبت به امنیت اطلاعات در کامپیوترهای خود به وسیله خدمات راه اندازی backup server شرکت‌های فعال و معتبر در حوزه شبکه، اقدام کنید. کاربران خانگی که طبیعتاً با حجم اطلاعات کمتری سروکار دارند، می‌توانند از خدمات سرویس‌های آنلاین برای پشتیبان گیری دیتاهای خود استفاده کنند. اما شرکت‌ها و سازمان‌ها می‌بایست حتماً توجه ویژه‌ای برای راه اندازی backup server قائل باشند و از این طریق امنیت اطلاعات سرورهای شرکت خود را در برابر حملات باج افزارها حفظ کنند.

دیدگاه ها بسته شده است