فناوری سال ۲۰۱۷ در یک نگاه
ژانویه 1, 2018
آشنایی با برند Foscam
ژانویه 13, 2018

کاهش سرعت محصولات اپل در روزهای گذشته


اپل اعلام کرد که تمامی محصولاتش تحت تاثیر کاهش عمدی سرعت پردازنده و مشکل باتری قرار گرفته‌اند.
مدتی پیش بود که شرکت اپل به صورت رسمی کاهش سرعت پردازنده و باتری آیفون‌های قبلی و قدیمی‌تر را تایید کرد و گفت که این کار را با هدف ترغیب مشتریان به تعویض باتری این گوشی‌ها انجام می‌دهد. البته این شرکت پس از آنکه خبر مذکور رسانه‌ای شد و جنجال‌های بسیاری به پا کرد، از مشتریانش بخاطر این اقدام غذرخواهی کرد.
بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که این اقدام اپل به دلیل افزایش تقاضای کاربران و مشتریان برای گوشی‌های هوشمند جدید خود همچون آیفون ۸، آیفون ۸ پلاس و آیفون ۱۰ (ایکس) انجام داده است.
بسیاری از کاربران آیفون معتقدند که فریب خورده‌اند و استدلال می‌کنند که این اقدام اپل و کاهش سرعت گوشی‌های قدیمی روشی برای اجبار کاربران قدیمی برای خرید گوشی‌های مدل جدید است. هم اکنون اپل با چندین پرونده تقلب در مورد کاهش سرعت عملکرد آیفون مواجه است. این شرکت پس از عذرخواهی وعده داده است که برای رضایت مشتریان باتری‌های جدیدی را جایگزین خواهد کرد.

اعترافات اپل موجب شد بحث‌های زیادی در این زمینه ایجاد شود و واکنش‌های متفاوتی در پی داشته باشد. در حالی که برخی کاربران احساس می‌کنند فریب خورده‌اند، برخی دیگر معتقدند که این اقدام در میان همه سازندگان گوشی‌های هوشمند متداول است. این در حالی است که چندین سازنده گوشی‌های اندروید این اقدامات را رد کرده و به مشتریان اطمینان داده‌اند که چنین طرح‌هایی را اجرا نخواهند کرد.

هم اکنون به دنبال همه این اتفاقات، اپل خطاب به کاربرانش اعلام کرده است که علاوه بر گوشی های آیفون قبلی، تمامی محصولات ساخت این شرکت همچون تبلت های آیپد، رایانه شخصی مک بوک، آیپاد و همچنین تلویزیون‌های هوشمند اپل تی وی نیز تحت تاثیر این اقدام عمدی اپل قرار گرفته اند و تمامی آنها دچار کاهش سرعت پردازنده و عملکرد باتری شده‌اند.

البته این غول تکنولوژی آمریکایی در ادامه اعلام کرده که تنها محصولی که تحت تاثیر این مساله قرار نگرفته، ساعت‌های هوشمند اپل واچ هستند. این کمپانی هنوز جزییات دقیق‌تر و بیشتری در ارتباط با این که دقیقا کدام یک از مدل‌های تلویزیون های هوشمند اپل تی وی دچار این مشکل شده اند، ارائه نکرده است.
اپل به کاربرانش گفته و تاکید کرده است که به منظور جلوگیری از نفوذ بدافزار و مشکلات امنیتی، حتما به‌روزرسانی‌های محصولات خود را از فروشگاه اینترنتی اپ استور اپل دریافت کنند.

دیدگاه ها بسته شده است